19 listopada 2016 Sport LKS Lotnik Kościelec

19-11-2016 Lotnik Kościelec – Liswarta Krzepice

Opublikowane przez: LKS Lotnik Kościelec

W ostatniej kolejce częstochowskiej okręgówki, zespół z Kościelca mierzył się z drużyną Liswarty Krzepice.

Mecz zaczął się pod dyktando gości, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i atakowali bramkę w gospodarzy.

Już w pierwszych minutach niefrasobliwą obroną wykazał się obrońca Lotnika Tomasz Jarczok, który odbił piłkę ręką w polu karnym.

Sędzie za to przewinienie wskazał punkt wyznaczający 11 metrów od bramki, czyli rzut karny. Napastnik przyjezdnych ustawił piłkę popatrzył na bramkarza i mocno uderzył w lewy narożnik bramki, bramkarz Biało-Niebieskich wyczuł zamiary i zdołał trącić piłkę, która następnie odbiła się od słupka. Na stadionie przy ulicy Wolności wszyscy odetchnęli z ulgą.

Lotnik podbudowany postawą bramkarza zabrał się do ataku po szybkiej składnej akcji Marcin Kiwacz pakuje piłkę do siatki przeciwników, kilka minut później po rajdzie w polu karnym najlepszy strzelec drużyny z Kościelca Damian Kotas podwyższa wynik na 2 : 0. Po tych dwóch bramkach coś zacięło się w szeregach Lotników pojawiło się dużo błędów w obronie i Krzepiczanie przed przerwą doprowadzają do remisu.

Drugie 45 minut to już większa dominacja Lotnika, oraz kontry drużyny przyjezdnej.

Na początku drugiej połowy Damian Kotas ponownie trafia do siatki rywali i Kościelec wysuwa się na prowadzenie.

Krzepiczanie ostro kontrują, ale na przeszkodzie stoi im niesamowicie dysponowany w tym dniu bramkarz gospodarzy Michał Tyrek.

W końcówce meczu Marcin Kiwacz strzela drugą bramkę i ustala wynik na 4 : 2.