Samorządowy Serwis Internetowy Gminy Rędziny

18

grudnia
wtorek
Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji
27 lutego 2018, 11:11 Kultura Sport

W Rędzinach rywalizowali tancerze z całej Polski

Ostatni weekend 24 – 25 lutego upłynął w naszej gminie przede wszystkim pod znakiem tańca towarzyskiego. Mowa o Grand Prix Polski oraz Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „…z pasji do tańca…” o Puchar Starosty Częstochowskiego, Wójta Gminy Rędziny i pod Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego

 

Podczas dwóch wspomnianych imprez tanecznych, które mieliśmy okazję zobaczyć w Gminnej Hali Sportowej w Rędzinach, zaprezentowało się prawie 500 par z całej Polski. Za organizację odpowiadały Stowarzyszenie Taneczne ZORBA oraz Klub Tańca Towarzyskiego ZORBA Częstochowa przy współudziale Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Trener KTT Zorba i prezes Stowarzyszenia Tanecznego ZORBA Marcin Kiszteliński podkreśla, że klub od lat organizuje liczne turnieje wysokiej rangi, robiąc to na najwyższym poziomie. Nie inaczej było w przypadku ostatniej imprezy, która kierowana była do dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

– Konkursy „Tańca z gwiazdami”, „You Can Dance” roztańczyły całą Polskę. Pojawiły się filmy taneczne „Kochaj i tańcz” oraz zagraniczne produkcje typu „Step Up” czy „Shall We Dance”. Tańczą dzieci w przedszkolach, podstawówkach, studenci i dorośli – wymienia Marcin Kiszteliński.

– Dbając o wszystkie detale, które wpływają na sprawny przebieg turnieju, odpowiednią atmosferę i ogólny wizerunek turnieju, stworzyliśmy niesamowite widowisko. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, co podziwiało wielu widzów, którzy na turniej przybyli – zaznacza.

Bardzo dobrze zaprezentowali się tancerze z naszej gminy. Roksana Biskup z Kościelca wraz ze swoim partnerem Jakubem Jadczakiem wytańczyli w sobotniej imprezie bardzo wysokie drugie miejsce  w klasie B oraz półfinał w kategorii 16-18 lat w stylu latynoamerykańskim. Z kolei w ćwierćfinale mocno obsadzonego Grand Prix Polski w stylu standardowym, uplasował się Wojciech Pakuła z partnerką Natalią Kęsik. Był to pierwszy z sześciu turniejów cyklu Grand Prix Polski PTT. Dekoracji laureatów dokonali m.in. wójt gminy Rędziny Paweł Militowski, w imieniu marszałka województwa radny sejmiku śląskiego Stanisław Dzwonnik oraz w imieniu starosty częstochowskiego zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Roman Pakuła. Patronat medialny nad imprezą objęły: TV Orion w Częstochowie i częstochowskie Radiu Jura.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii w cyklu Grand Prix Polski

 

Grand Prix Polski par dorosłych

 

STANDARD:

1 Frach Dominik, Wójcicka Julka                      ZORBA – Mykanów

2 Stempka Kewin, Pawlak Maja                         IMPULS – Chorzów

3 Drzewiecki Miłosz, Telesz Oliwia                   LATINA – Wolsztyn

LATIN:

1 Ostrowski Mateusz, Dudek Marzena                   DŻET – Rzeszów-Boguchwała

2 Jarosz Andrzej, Khrycheva Anna                     POLISH CLUB – Warszawa

3 Szymczak Kamil, Mliczek Dominika                   ZORBA – Mykanów

 

 

Grand Prix Polski par młodzieżowych 16-18 lat

 STANDARD:

1 Mrozek Daniel, Domaradzka Julia                    CHAMPION TEAM – Wrocław

2 Gembara Oskar, Jabłońska Liwia                     GRACJA – Zielona Góra

3 Fedyk Krzysztof, Soroko Julia                      ASTRA – Szczecin

LATIN :

1 Pieczyrak Karol, Nowak Zuzanna                     SUKCES – Jaworzno         śląski

2 Powichrowski Kacper, Frankiewicz Julia             AKADEMIA TAŃCA AS – Sosno śląski              3 Gembara Oskar, Jabłońska Liwia                     GRACJA – Zielona Góra     lubuski

 

Grand Prix kat. \młodzież starsza- 16-20 lat

STANDARD:

1 Świątkowski Piotr, Chornenkaya Anastasia           IGLICA – Wrocław

2 Pieczyrak Kamil, Polewska Sandra                   KIEPURA – Sosnowiec

3 Baryczka Krystian, Korzycka Anna                   POLISH CLUB – Warszawa

 

LATIN:

1 Świątkowski Piotr, Chornenkaya Anastasia           IGLICA – Wrocław

2 Płuciennik Adam, Marcinkiewicz Klaudia             FLAMENCO – Siemianowice

3 Dudzik Oliwer, Kraska Klaudia                      AKSEL – Rzeszów

Grand Prix kat. junior II – 14-15 lat

 

STANDARD:

1 Kuźma Wojciech, Nowak Daria                        SUKCES – Jaworzno

2 Grabowski Patryk, Koza Zuzanna                     ASTRA – Szczecin

3 Palak Tymoteusz, Szymczak Natalia                  ZAMEK – Lublin

 

LATIN:

1 Kuźma Wojciech, Nowak Daria                        SUKCES – Jaworzno

2 Muller Michał, Wychowałek Wiktoria                 SUKCES – Jaworzno

3 Dobrowolski Oskar, Szmigielska Maja                ST DOBROWOLSCY – Częstochowa

 

Grand Prix kat. junior I – 12-13 lat

 

STANDARD:

1 Shcherbakov Andriy, Skulska Ilona                  IGLICA – Wrocław

2 Ziółek Wiktor, Szustek Alicja                      BLUE CLASSIC – Warszawa

3 Woźniak Wojciech, Michalska Patrycja               RESPECT DANCE Skarżysko-K

 

LATIN:

1 Shcherbakov Andriy, Skulska Ilona                  IGLICA – Wrocław

2 Janus Jakub, Pielka Weronika                       PERFECT – Będzin

3 Woźniak Wojciech, Michalska Patrycja               RESPECT DANCE Skarżysko-K

 

Grand Prix kat. dzieci Starsze – 10-11 lat

 

1 Hass Bartosz, Bilińska Nikola                      START – Płońsk

2 Tabor Natan, Surleta Michalina                     TABOR – Jelenia Góra

3 Farbaniec Maciej, Zygarowicz Olga                  K-STUDIO Krosno

 

Wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego ZORBA „… z pasji do tańca…”

 

SOBOTA

 

KATEGORIA 14-15 F

1 Bielas Adam, Białek Julia                          AKTAN – Wrocław

2 Czerny Szymon, Organiściak Karolina                ZORBA – Mykanów

3 Pabian Sebastian, Gałwa Aleksandra                 ZORBA – Mykanów

 

POW.15 C

STANDARD:

1 Głogosz Norbert, Zielińska Klaudia                 ETIUDA – Radomsko

2 Ligenza Jakub, Makiejewska Natalia                 KIEPURA – Sosnowiec

3 Mazur Grzegorz, Kołosowska Julia                   MARENGO – Dąbrowa Górnicza

 

LATIN:

1 Ciołczyk Dominik, Wrona Oliwia                     Kuźnia Tańca Kraków

2 Zyzik Kacper, Gurazda Milena                       ETIUDA – Radomsko

3 Kreczko Karol, Marcinkiewicz Oliwia                MARENGO – Dąbrowa Górnicza

 

POW.15B

STANDARD:

1 Salwin Michał, Kostańczuk Katarzyna                IMPULS – Chorzów

2 Lipnicki Wojciech, Gryczka Marta                   AKADEMIA TAŃCA AS – Sosnowiec

3 Pik Damian, Czerczak Aleksandra                    ESKADRA – Pabianice

 

LATIN:

1 Jurek Oskar, Dobranowska Dominika                  PROFESSIONAL DANCE – Głogoczów

2 Jadczak Jakub, Biskup Roksana                      ZORBA – Mykanów

3 Nabiałczyk Bartosz, Kaliściak Natalia              ST DOBROWOLSCY – Częstochowa

 

12-13 F

1 Kielan Marcel, Chruścicka Nikola                   ST DOBROWOLSCY – Częstochowa

2 Kuban Igor, Brzezińska-Śledzik Wiktoria            ZORBA – Mykanów

3 Thomalla Pascal, Hyla Julia  DANCE TEAM Dobrzeń Wielki

 

12-13 E

1 Brzozowski Grzegorz, Kęsy Weronika                 GRACJA – Zielona Góra

2 Woźniak Hubert, Michalska Julia                    ZORBA – Częstochowa

3 Cyran Juliusz  Karol, Magnowska Justyna            RONDO – Rybnik

 

14-15 D

STANDARD:

1 Owczarek Mateusz, Brol Maja                        ZORBA – Częstochowa

2 Ablewicz Nikodem, Świerk Wiktoria                  DŻET – Rzeszów-Boguchwała

3 Braun Patryk, Mieszczak Emilia                     NOWY STYL – Bielsko-Biała

 

LATIN:

1 Braun Patryk, Mieszczak Emilia                     NOWY STYL – Bielsko-Biała

2 Wojaczek Piotr, Breitkopf Agata                    Centrum Tańca FIESTA K-Ko

3 Wiórek Maciej, Szołtysik Weronika                  IMPULS – Chorzów

 

NIEDZIELA

 

12-13 F

1 Kielan Marcel, Chruścicka Nikola                   ST DOBROWOLSCY – Częstochowa

2 Kuban Igor, Brzezińska-Śledzik Wiktoria            ZORBA – Mykanów

3 Brixy Tobiasz, Haraf Julia                         DANCE TEAM Dobrzeń Wielki

 

14-15 F

1 Bielas Adam, Białek Julia                          AKTAN – Wrocław

2 Pabian Sebastian, Gałwa Aleksandra                 ZORBA – Mykanów

3 Musioł Michael, Ostrowska Sandra                   UKS CATIA Kędzierzyn-Koźle

 

14-15 E

1 Kaczmarek Damian, Wajcfelt Julia                   AMETYST – Lubań

2 Kłosowski Tomasz, Sioła Oliwia                     ST CIEPŁY – Jaworzno

3 Lozinszek Artur, Szewczyk Julia                    WIR – Mysłowice

 

12-13 E

1 Cyran Juliusz  Karol, Magnowska Justyna            RONDO – Rybnik

2 Brzozowski Grzegorz, Kęsy Weronika                 GRACJA – Zielona Góra

3 Woźniak Hubert, Michalska Julia                   ZORBA – Częstochowa

 

14-15 D

STANDARD:

1 Braun Patryk, Mieszczak Emilia                     NOWY STYL – Bielsko-Biała

2 Spyra Dominik, Liana Zuzanna                       WIR – Mysłowice

3 Lenarczyk Łukasz, Lewandowska Weronika             MAESTRO Opole

 

LATIN:

1 Wiórek Maciej, Szołtysik Weronika                  IMPULS – Chorzów

2 Braun Patryk, Mieszczak Emilia                     NOWY STYL – Bielsko-Biała

3 Lenarczyk Łukasz, Lewandowska Weronika             MAESTRO Opole

 

POW.15 E+F

STANDARD:

1 Rachfalski Wojciech, Bocheńczak Barbara            FORUM – Zabrze

2 Janaszczyk Jakub, Kudra Iga                        ESKADRA – Pabianice

3 Purgal Adam, Wodzisławska Kinga                    ST DOBROWOLSCY – Częstochowa

 

LATIN:

1 Pawlik Mikołaj, Kucia Karolina                     Mistrzowska Akademia Taneczna – Zabrze

2 Janaszczyk Jakub, Kudra Iga                        ESKADRA – Pabianice

3 Piwowarski Mateusz, Łuczyńska Wiktoria             CANTINERO – Tomaszów Maz.

 

POW.15 D

STANDARD:

1 Rusin Mateusz, Ślósarz Milena                      Kuźnia Tańca Kraków

2 Pokora Jakub, Bielas Wiktoria                      ETIUDA – Radomsko

3 Szymański Karol, Mazurek Martyna                   ZORBA – Mykanów

 

LATIN:

1 Pyras Krzysztof, Kopeć Marta                       WIR – Mysłowice

2 Kubik Maciej, Gieszczyk Aleksandra                 ST DOBROWOLSCY – Częstochowa

3 Sadowski Radosław, Wątor Natalia                   EVOLUTION – Kraków

 

POW.15 C

STANDARD:

1 Kowalski Miłosz, Gomoluch Natalia                  ZORBA – Mykanów

2 Godlewski Wiktor, Pospieszyńska Alicja             START – Płońsk

3 Kita Patryk, Konieczko Agata                       ST DOBROWOLSCY – Częstochowa

 

LATIN:

1 Kreczko Karol, Marcinkiewicz Oliwia                MARENGO – Dąbrowa Górnicza

2 Głogosz Norbert, Zielińska Klaudia                 ETIUDA – Radomsko

3 Mohana Adam, Kowalczyk Julia                       ETIUDA – Radomsko

 

POW. 15 B

STANDARD:

1 Salwin Michał, Kostańczuk Katarzyna                IMPULS – Chorzów

2 Lipnicki Wojciech, Gryczka Marta                   AKADEMIA TAŃCA AS – Sosnowiec

3 Pik Damian, Czerczak Aleksandra                    ESKADRA – Pabianice

 

LATIN:

1 Jurek Oskar, Dobranowska Dominika                  PROFESSIONAL DANCE – Głogoczów

2 Ciura Maciej, Tomalska Maja                        A+S – Częstochowa

3 Lipnicki Wojciech, Gryczka Marta                   AKADEMIA TAŃCA AS – Sosnowiec

 

POW.15 A

STANDARD:

1 Droś Adrian, Nicpoń Marcelina                      SUKCES – Częstochowa

2 Czarnota Patryk, Chosta Milena                     RONDO – Rybnik

3 Janas Adrian, Blukacz Weronika                     SUKCES – Częstochowa

 

LATIN:

1 Powichrowski Kacper, Frankiewicz Julia             AKADEMIA TAŃCA AS – Sosnowiec

2 Ziuziański Aleksander, Junak Weronika              MARENGO – Dąbrowa Górnicza

3 Brzeziński Przemysław, Krzysztofczyk Karolina      RONDO – Rybnik

 

Wszystkie zdjęcia: WJAMM Foto Jacek Galewicz


ZOBACZ TAKŻE


© 2018 - Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: rn