Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego
28 sierpnia 2017 Sport Unia Rędziny

Zabrakło szczęścia… GKS Unia Rędziny – Olimpia Huta Stara 2:2

Opublikowane przez: Unia Rędziny

W drugiej kolejce A-klasowych rozgrywek Unia Rędziny zremisowała 2:2 z drużyną KS Olimpia Huta Stara.
Zawody były bardzo wyrównane, zarówno gospodarze jak i goście stworzyli sobie po kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Podział punktów jest jak najbardziej sprawiedliwy, choć pewien niedosyt pozostał. Naprawdę niewiele zabrakło i 3pkt zostałyby w Rędzinach.
Pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił Damian Niezgoda po świetnym dośrodkowaniu prawego obrońcy Pawła Malczewskiego. Kilka minut później rzut karny i Olimpia doprowadza do remisu. Wynik do przerwy 1:1.
W drugiej połowie gra dość długo gra toczyła się w środkowej części boiska i żadna z drużyn nie mogła zyskać przewagi. Dopiero po kilkunastu minutach po bardzo dobrze wykonanym rzucie rożnym do piłki dopadł Dariusz Kawecki i mocnym strzałem z powietrza w długi róg pokonał bramkarza gości.
Niestety z prowadzenia nie cieszyliśmy się zbyt długo. Olimpia po stracie bramki złapała wiatr w żagle i po kilku minutach wyrównała. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu, naszych obrońców uprzedził napastnik i mocnym strzałem głową pokonał Rafała Pitnera.
Ogólnie duży plus dla drużyny, pokazali się z naprawdę dobrej strony i praktycznie całe spotkanie „gryźli murawę”.
W drugiej połowie dwie dobre zmiany dali Marcin Sitek i Kamil Gęsiarz.
Z taką grą, a przede wszystkim zaangażowaniem, można optymistycznie patrzeć w przyszłość 🙂