Opublikowane przez: SP Konin
W dniach 4-5 czerwca uczniowie klas IV – VII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Koninie udali się na dwudniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej i Pragi. Najpierw w Złotym Stoku poznawaliśmy ciężką pracę górników wydobywających cenne kruszce, w górniczym szybie czekały na nas atrakcje w postaci ducha kopalni oraz przejażdżki górniczymi wagonikami.
Następnie w kłodzkiej twierdzy poznawaliśmy warunki życia średniowiecznych mieszczan oraz narzędzia tortur.
Wszyscy zgodnie stwierdzili, że współczesne życie jest o wiele przyjemniejsze. Niezapomnianą okazała się wyprawa w Błędne Skały. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem uroku Gór Sowich i Stołowych, a także niezwykłych skalnych figur i zakamarków.
Ostatnim punktem pierwszego dnia było nocne zwiedzanie zdrojowego kurortu – Kudowy Zdrój.
Drugi dzień przeznaczyliśmy na zwiedzanie Pragi. Miasto nazywane ” Paryżem Wschodu” urzekło nas klimatem, gwarem, pięknem zabytków. Obejrzeliśmy Hradczany, Kościół Wita, Most Karola, zwiedzaliśmy Stare Miasto. Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do domu. Teraz myślimy o kolejnych wojażach.